DESATORO NOVODOBÉHO VZŤAHU

Nezaujíma ma

 Aké máš auto, ani kde, alebo či máš dom prípadne priestranný byt. Zaujíma ma skôr, či by si mi v prípade potreby dokázal v strede lesa holými rukami vybudovať úkryt.

Koľko titulov máš pred, alebo za menom, kde pracuješ ani aký máš spoločenský status. Zaujíma ma, či to čo robíš Ťa napĺňa a či svojou prácou prispievaš láskou a obohacuješ tak svet.

Koľko zarábaš, ani aké nosíš značky. Zaujíma ma, či v núdzovom režime si schopný robiť niečo aj pod svoju úroveň aby si uživil mňa či naše deti.

Ako vyzeráš, akého ho máš veľkého ani či si dobrý v posteli. Zaujíma ma ako vnímaš ženu keď sa s ňou miluješ. Čo pre Teba znamená posvätnosť spojenia medzi nimi. Či Ti ide v prvom rade o to aby si uspokojil seba, alebo sa dokážeš kontrolovať natoľko, aby si bol naplneným svedkom vyprodukovanej slasti bez snahy za každých okolností ju dosahovať iba sám za seba.

Tvoja neopodstatnená kritika, ani to čo povieš v hádke. Zaujíma ma, aký celkový mi vládne dojem, či cítim, že si vážiš mojej prítomnosti, alebo si dovolil aby sa Ti stala všednou.

Či vieš lúštiť krížovky, že si dobrý v sudoku, v logických úlohách, či mapách, hoci priznávam bolo by to vhodné plus. Zaujíma ma či máš odvahu mojou intuíciou nechať sa viesť.

Aký si keď je všetko v poriadku, keď veci idú želaným spôsobom a presne podľa plánu. Zaujíma ma však, aký si keď je naokolo víchrica, všetko sa rúca, keď sa ocitneš na samom dne, alebo keď sa tam ocitnem ja.

Aký si, keď si zdravý a v plnej fyzickej pohode. Zaujíma ma aký budeš, keď o zdravie prídeš a ako sa zachováš ak sa to stane mne.

Aký druh zábavy vyznávaš, čo uprednostňuješ a čo Ťa naopak nebaví. Máš predsa slobodu voľby, tak ako každý. Zaujíma ma, či sa vieš zasmiať aj na primitívnom vtipe, na nešikovnosti, detinskosti či naivite, či sa vieš smiať aj cez slzy a či vieš vôbec plakať. Smiať sa, aj keď Ti do smiechu veľmi nebude, ale máš čistú radosť lebo sa smejem ja a tak mi to nebudeš predsa kaziť.

Ako reaguješ, keď som pokojná a vyrovnaná. Zaujíma ma ako ustojíš búrku, či tam budeš pre mňa stáť, alebo sa ňou necháš strhnúť.

Možno nevieš pribíjať klince, zostrojiť časostroj či vzducholoď, ale pokiaľ vždy keď si všimneš, že nesiem niečo ťažké, tak ma odbremeníš s ochotou a láskou. A ak náhodou nie, potom sa prosím nauč aspoň pribiť tie klince.

A nebudem klamať, že ma nezaujíma ako vyzeráš. Lebo zaujíma, ale tak trochu inak. Ako vyzeráš keď zavriem oči a vidím Ťa, čo pri tom cítim, čo napĺňa moje srdce. Aký je to pocit ? Ale pokojne môžeš mať pekné kultivované telo, tvár a aj dlhé vlasy.

Nezaujíma ma, aký si keď si vypiješ. Zaujíma ma aký budeš, keď Ti v tom stave dám facku alebo urazím tvoje ego.

V podstate mi je dva plus jedna, koľko chceš detí, ak to číslo sa bude pohybovať aspoň okolo jednotky, skôr som zvedavá ako na Teba reagujú deti. Tie vždy odhalia opravdivosť človeka…

A nezaujíma ma aké drahé reštaurácie navštevuješ. Zaujíma ma čo ješ. Ako sa hýbeš a či chápeš svoje telo ako posvätný chrám o ktorý je nevyhnutné sa starať a zveľaďovať.

V skutku mám na saláme za akou za obzrieš, veď žien je veľa a isteže krajších ako ja. Neboj, ani ja nebudem mať vždy oči iba pre Teba, nakoľko v mužoch mám záľubu, ale pri Tebe skrátka viem, že som Tvoja kráľovná a Ty si môj kráľ. Za pohľad nič nedáš. Aj kvetiny sú pre svoju krásu pochválené a neobmedzujeme sa iba na jeden druh. Preto inú „nepoleješ„ tak, ako ja iného „nepoteším„ svojou vôňou.

Zaujíma ma…

V skutočnosti iba to, ako bude fungovať medzi nami spojenie. Či ma k Tebe bude tiahnuť neodolateľná príťažlivosť, či každý dotyk, slovo, gesto, spôsob, bude mi tak blízky, akoby si do mňa zapadol ako posledný kúsok puzzle.

Možno…

Budeš mať niekedy strach z mojej sily a inakosti. Varujem Ťa vopred. Nuž, verím, že ovládneš zručnosť prijatia, zmieriš sa s tým aká som a nájdeš v tom zaľúbenie. To platí oboma smermi.

A vieš čo, tiež mi je ukradnuté v čo veríš, ak to, v čo veríš Ťa premieňa, kultivuje a ak rastieš každým dňom.

Ak taký niekto si, viem, že Teba nezaujíma

Ako sa obliekam, aký mám parfém, ale skôr moja vnútorná morálna čistota a krása.

Aký mám make up, vlasy a výzor, hoci viem, že áno zaujíma…ale okrem iného si vážiš viac mojej prirodzenosti, autenticity a toho, že sa na nič nedokážem hrať.

Či ma milujú Tvoji kamaráti a rodina, lebo ťa viac zaujíma, či ja budem schopná milovať seba, teba a naše budúce deti.

Čím sa živím a koľko si zarábam, lebo viem, že by si bol šťastný kebyže robím niečo čo ma napĺňa a robí šťastnou tiež.

Aké mám telo a aká som v posteli, pretože tá súhra a spriaznenie, túto otázku ďalej klásť nevyžaduje.

Tiež viem, že Ťa nezaujíma či chodím do kostola, alebo či verím v Boha, lebo vieš, že sa nepotrebujem uzatvárať do foriem a ísť jednou vyšľapanou cestou. Pochopil si, že ja si skrátka milujem raziť cestu sama, tam kde cítim že je Pravda, vydám sa aj cez hustý les.

A je ti vcelku jedno do ktorého chodím fitka, podľa akej diéty jem, aké trendy chytám, či som už vybavila tie tuky na bruchu a poslala celulitíde dopis na rozlúčku, lebo viem, že ťa viac zaujíma akú výživu konzumujem a či som si vedomá, že moje telo bude raz príbytkom deväť mesiacov, aj Tvojej krvi.

Možno nebudem typická „varčo, pečo, žehlo, deťo, matka, ale môžem Ťa ubezpečiť, že viem kde sa dajú najkvalitnejšie potraviny kúpiť, mám prehľad o všetkých reštauráciách, miestach kde je skrátka „pekne„ a dám svojim deťom maximum lásky. Možno sa nebude všetko pekne lesknúť od čistoty. ,,Prepáč drahý, ale dnes sme trošku umelecky vymaľovali steny, áno, chápem po včerajšom pieskovisku v obývačke to už je kus priveľa, no…polepším sa.,,

Vrelá vďaka, že rešpektuješ moje kamošky a kamošov, lebo sú mojou rodinou a tiež moju prácu, lebo ju milujem. Priprav sa na to, že nebudem vždy čakať doma s večerou, lebo mám rada ľudí a spoločnosť, môžem Ťa však ubezpečiť, že určite sa pri mne nebudeš nudiť.

Ozaj, neviem či Ti som spomínala slovo „spontánnosť„. Len tak sa ráno prebudiť a utekať za slnkom. Sadnúť do auta a len tak ísť bezcieľne preč, skončiť v taliansku, alebo na pumpe za Miškolcom, to je také moje…

A viem že ťa nezaujíma záväzok, lebo si nadovšetko ceníš moje krídla a potrebnú slobodu, na ktorú by som nikdy nesiahla Tebe.

Všetko hore uvedené je iba smietkom, oproti Tvojej odvahe ma milovať. Milovať aj vo chvíli, kedy naozaj nie je čo, lebo mám zlú náladu, zlý deň, trošku som pribrala po dvoch pôrodoch a necítim sa sama so sebou dobre. No TY, si TU napriek tomu pre MŇA.

Viem, že máš milión chýb a viem, že ich mám ja, ale naše odhodlanie sa ich naučiť na sebe milovať je nadovšetko. Aj keď miliónkrát zlyháme. Ten jeden deň príde. Viem.

Znie to akoby si bol dokonalý. Nie prosím nebuď. Ani ja nie som. Viem, že každí sme jedineční a ja milujem jedinečnosť, ale napriek tomu ak prídu stavy, že zapochybuješ…A prídu, to mi ver. Tak všetky hodnoty nášho spojenia prevýšia prchavé malichernosti. Ak nie..tak odídeš…tak odídem….

Ak taký si. Tak ja taká som tu. Čakám Ťa s otvorenou náručou. Pozri, nebaví ma už hrať dookola tie trápne hry na mačku a myš. Už som veľká. Povedala som si, že pri prvom pohľade do Tvojích očí Ťa spoznám. Ty mňa nie. Nevadí. My ženy máme tú schopnosť. Garantujem Ti, že ak sa necháš viesť nájdeš kľúč od nebies. Naučím Ťa milovať, zahrniem Ťa láskou a oddám sa Ti celá. Ja nemám čo stratiť.

Pozývam Ťa ! Leť vedľa mňa, ale nie na mne. Nie predo mnou ani podo mnou. Leťme spolu. Vychutnávajúc si ten šialený slobodný úlet životom, ponad skaly, ponad bralá a divoké rieky. Staň sa orlom, uč ma a keď zabudnem kto som, pripomeň mi. To isté ja spravím pre Teba. Nepotrebujem Ťa, ale chcem lietať vedľa Teba. Nepotrebuješ ma, ale chceš aby som vedľa Teba letela. Nezmením Ťa, tak ako prosím nemeň Ty mňa. Meňme sa spolu, v napredovaní, vo vývoji, v transcedencii.

Predtým než sa stretneme, daj mi ešte chvíľu čas. Potrebujem poznať prv seba a naučiť sa ľúbiť. Všetko čo chcem od Teba, chcem sama mať. Aby som sa na Tebe nikdy nestala závislá. Chcem byť ako Slnko Tvojej Zemi. Nechcem Ťa však spáliť. Preto mi daj  dostatok času naučiť sa ovládať svoj žiar. Viem, že aj Ty ho potrebuješ na to aby si vybudoval pre mňa úrodnú a stabilnú Zem.

Ak taký nie si, alebo proste neexistuješ. Nevadí. …Možno na inej planéte, v inom vtelení a možno sama…

Aj tak milujem svôj samostatný let… Budem ja len lásku siať po okolí a snáď aspoň o kúsok pozdvihnem seba a tým vymaľujem trošku tento šeďou zaschnutý svet.

 1480662_10151878305140975_302037086_n - kópia - kópia - kópia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *